70-lecie Biblioteki

20 września 2019 r.  w sulechowskim Zborze uroczyście obchodziliśmy jubileusz 70 – lecia naszej biblioteki.   Zgromadzonym gościom, złożonym m.in.: z władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedstawicieli środowisk bibliotekarskich, dyrektorów i kierowników instytucji powiatowych i gminnych, dyrektorów szkół i przedszkoli, przedstawicieli organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz wiernych czytelników i sympatyków biblioteki zaprezentowano retrospektywne spojrzenie na działalność społeczną, kulturową i oświatową biblioteki poprzez mistrzowską prezentację multimedialną autorstwa Pauliny Błaszczak. Prezentacja pokazała również współczesny wymiar działalności biblioteki oraz jej miejsce i znaczenie dla społeczności lokalnej.
Dyrektor Teresa Zawalna po powitaniu wszystkich gości przedstawiła rys historyczny biblioteki, jej rolę w upowszechnianiu czytelnictwa i kultury. Złożyła wyrazy podziękowania czytelnikom i wszystkim, którzy wspierają nasze inicjatywy oraz emerytom i pracownikom za wkład w kształtowanie wizerunku sulechowskiej książnicy. Obchody jubileuszowe były odpowiednią chwilą do uhonorowania tych, którzy bibliotece powierzyli swoje długoletnie ścieżki zawodowe. Dwa medale nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za długoletnią służbę z rąk Wicewojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka otrzymały Barbara Gargolińska z Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów i Iwona Zagajewska  z Filii Bibliotecznej w  Brodach i Pomorsku.
W części artystycznej mogliśmy zobaczyć program wokalno – taneczny  pięciolatków z Przedszkola nr 6 „Tęczowa Szóstka” pod kierunkiem pani Moniki Rewaj i Wiktorii Majki, występ zespołu “Dominanta” pod batutą pani Alicji Iwańczuk, z którym gościnnie wystąpili Szymon i Maciej Butkiewicz (saksofon i trąbka) oraz montaż słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Słowa – Sceny Słowa pod opieką artystyczną pani Małgorzaty Stachowiak – Schreyner. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w kawiarni “Delicjusz”, który serwowała młodzież klas gastronomicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie.
Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za życzenia i obecność na jubileuszu naszej biblioteki i zapraszamy do Czytelni dla Dorosłych na wystawę fotograficzną promującą nasze działania, czynną w godzinach pracy biblioteki do 10 października.