NOWOŚĆ W BIBLIOTECE !!! Lektury szkolne w formie audiobooków

Lektury szkolne zalecane przez MEN możecie za darmo  wypożyczyć w bibliotece w formie audiobooków.

Ostatni miesiąc roku szkolnego to czas, w którym nauczyciele nie tylko podsumowują mijający okres, ale także po krótce zapoznają uczniów z tym, co czeka ich po powrocie z wakacji i zachęcają do przeczytania w trakcie letniego wypoczynku lektur, które omawiane będą na zajęciach języka polskiego. Dziś by móc sięgać po lektury wystarczy czytnik audiobooków lub komputer. A do wrzucenia do pamięci urządzenia kolejnych woluminów wystarczy dostęp do internetu. Biblioteka Oddziału dla dzieci proponuje lektury w formie audiobooków.
Wśród nich znajdują się lektury dla wszystkich poziomów nauczania – od pierwszych klas szkoły podstawowej po liceum. To przede wszystkim książki z kategorii lektur obowiązkowych oraz lektur nadobowiązkowych.
Znajdziecie wśród nich zarówno najważniejsze pozycje z polskiej literatury dla  dzieci, jak Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Tajemniczy ogród” oraz W pustyni i w puszczy”, po lektury szkoły ponadpodstawowej” jak Chłopi”, „Dziady” , „Konrad Wallenrod”, lecz także lektury najsłynniejszych pisarzy obcojęzycznych – „Cierpienia młodego Wertera”, „Zbrodnia i kara”, „Król Edyp”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do korzystania z audiobooków, nie zapominając o książce drukowanej. Pamiętajcie o zasadach panujących w bibliotece w okresie pandemii !!!

 

Comments are closed.