Ulotność- jedwab i nie tylko...

15 marca o godzinie 17:00 odbędzie się u nas wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Gerowskiej "Ulotność- jedwab i nie tylko...". Obrazy składające się na wystawę to w przeważającej części malowane na jedwabiu anioły, będące wyrazem fascynacji dźwiękiem i kolorem oraz cykl dziewięciu elfów inspirowanych twórczością angielskiej ilustratorki Cicely Mary Barker.

Bożena Gerowska mieszka i tworzy w Gostyniu. To artysta amator, kolekcjoner, ikonopista- najlepiej czuje się, gdy tworzy. Czyni to z potrzeby serca i duszy, w ten sposób odsłania swe wnętrze. Dzieli się z innymi tym, co dla niej bezcenne, bo tak bardzo osobiste.
Potrzebę twórczego działania zainicjowała praca z dźwiękiem mis tybetańskich (2002). Od tego momentu artystka świadomie obcuje z tym, co piękne... zarówno w wymiarze materialnym, jak i duchowym.

Wkrótce potem zaczęła malować na jedwabiu. Z jego delikatnością, lekkością i zwiewnością w pełni koresponduje cielesność, duchowość i wrażliwość artystki. Powstające obrazy stały się zapisem tego, co pomiędzy - tego, co nazwane i nienazwane, widzialne i metafizyczne.
Jej natura i twórczość wymykają się poza ramy i schematy.
Pełna kreacji “zabawa” kolorami i fakturami dała wyraz innym formom i technikom: olej, ebru, vedic art, monotypia.
Pani Bożena Gerowska jest także autorką ceramiki i poezji. Od 2019 roku zajmuje się pisaniem ikon.

PRACA TWÓRCZA

Udział w:

• Kurs Vedic Art I i II stopnia
  • VI i VII Biennale Sztuki Kreatywne Hobby (2004, 2006)
  • Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny EKO (2009, 2010, 2012)
  • Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzno-Plastyczny KONFRONTACJE (2009, 2010, 2012-2016, 2018, 2019)
  • Wspólna wystawa z mężem Jesteś Aniołem (2013)
  • Jubileuszowa wystawa STiSK  Dawny i współczesny pejzaż Poznania (2018)
  • Wystawa IKONY, zorg. przez UATW i Pracownię Ikonograficzną Serafiny w Poznaniu (2019)
  • Wystawa indywidualna W błękicie... (2019) oraz Ikony. Okno sacrum (2022)
  • Plenery i wystawy poplenerowe gostyńskiego Klubu Plastyka

Wyróżnienia:

• VII Biennale Sztuki Kreatywne Hobby (2006)
  • Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzno-Plastyczny KONFRONTACJE (2009, 2015, 2016, 2019)

Członek Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury

Ekspozycję będzie można podziwiać do 17 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!