Ulotność-jedwab i nie tylko... Malarstwo Bożeny Gerowskiej

W piątkowe popołudnie mieliśmy niecodziennego gościa, mowa o Bożenie Gerowskiej, która przyjechała z Gostynia w Wielkopolsce i zaprezentowała swoje prace. Obrazy składające się na wystawę to głównie malowane na jedwabiu anioły, będące wyrazem fascynacji dźwiękiem i kolorem oraz cykl dziewięciu elfów inspirowanych twórczością angielskiej ilustratorki Cicely Mary Barker. Znajdziemy też prace w technice: olej, ebru, vedic art czy monotypia. Pani Bożena to osoba niezwykle skromna i ciepła, jest artystą amatorem. Na piątkowy wernisaż przywiozła ze sobą Ikonę Trójcy Świętej według szkoły A. Rublowa, bowiem od kilku lat zajmuje się także pisaniem ikon. Wernisaż dostarczył wielu wrażeń, pozwolił obcować z pięknem i był prawdziwą ucztą duchową. Świetności wydarzeniu dodała znakomita oprawa muzyczna i występy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie pod kierownictwem Anny Gmiąt. Pieczę nad całością spotkania ze sztuką sprawowały dyrektor biblioteki - Teresa Zawalna oraz córka autorki Joanna Gerowska i wnuczka Kasia, które od niedawna są mieszkankami naszego miasta. Dziękujemy za wspaniały wieczór i zapraszamy do oglądania ekspozycji w progach naszej książnicy do 17 kwietnia 2024 r.

bozena-gerowska-01
bozena-gerowska-02