Anna Karpińska gościem Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Pisarka Anna Karpińska, autorka literatury kobiecej gościła 14 maja 2019 r. w naszej bibliotece. Spotkanie było ucztą dla wielbicielek jej twórczości i wpisało się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Anna Karpińska jest autorką takich powieści jak: „Za jakie grzechy”, „Przysługa”, „Przekonaj mnie, że to ty”, „Chorwacka przystań”,„Nie zabijaj tej miłości”, czy ostatnich „Szukając przystani” i „Bezpieczny port”.

Nie wszystkie z nich to romanse. Autorka sama o sobie mówi, iż jest przedstawicielką literatury obyczajowej. W swej twórczości podejmuje najważniejsze tematy nurtujące współczesnego człowieka, a romans to tylko jeden z nurtów jej pisarstwa. Pisze nie tylko o miłości, ale i o determinacji w dążeniu do szczęścia, o rodzinnych sekretach,o problemach współczesnych kobiet.

W bardzo przyjaznej atmosferze pisarka opowiadała o tym czym zajmowała się zanim zaczęła pisać, o swojej rodzinie, o literackich planach na przyszłość. Chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Były także pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Program realizowany jest we współpracy i przy pomocy finansowej Instytutu Książki.