Cała Polska czyta dzieciom 2018 „Czytanie łączy”

Książka jest idealnym pretekstem do tego, żeby zaprosić do czytania nawet w upalne dni. W tym roku dniach 2 – 10 czerwca odbył się XVII Ogólnopolski Tydzień czytania dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”. W słoneczne dni akcja Cała Polska czyta dzieciom zgromadziła w sulechowskiej bibliotece  około 400 młodych czytelników, dla których czytali zaproszeni goście, między innymi Anna Gmiąt – bibliotekarka z SP 1, Zuzanka Pełka – harcerka  sulechowskiego ZHP, Wojciech Smykał – amator rowerzysta oraz Rafał Iwasieczko- strażak i ratownik medyczny zarazem.  Dzieci miały również okazję oglądnięcia dwóch spektakli teatru EduArtis z Krakowa   „Tajemnica starej szafy” oraz „Co w trawie piszczy” promujące czytelnictwo.  Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w naszym mieście.