Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów

Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Publicznej w Sulechowie to spotkania najmłodszych czytelników. Są nimi przedszkolaki z Przedszkola „Pod Muchomorkiem”. Spotkania mają miejsce raz w miesiącu w Oddziale dla Dzieci. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się 17 stycznia tego roku. Czytaliśmy opowiadanie ze zbioru „Zuzanka z pistacjowego domu” Barbary Gawryluk. Bohaterka książki to dziewczynka o imieniu Zuzanka, która w sposób bardzo wesoły opowiada o swojej rodzinie. My przeczytaliśmy opowiadanie „Babcia Róża”, które było zachętą dla przedszkolaków do opowiedzenia o swoich babciach. Zbliżało się bowiem Święto Babci dlatego spotkanie w bibliotece było okazją do wykonania laurki dla babci. Dzieci pięknie narysowały laurki, które zostały wręczone w przedszkolu podczas świątecznego przedstawienia zorganizowanego dla babć. W lutym, a dokładnie 28 lutego na spotkaniu klubowym przeczytaliśmy opowiadanie „Donald w ZOO”, dzięki któremu przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w ZOO, że ZOO to dom dla wielu zwierząt a my przychodząc do ZOO jesteśmy gośćmi w tym miejscu i powinniśmy odpowiednio się zachowywać by nie drażnić i nie przestraszyć mieszkańców tego miejsca. Po bardzo owocnej dyskusji dzieci namalowały zwierzątko, które ich zdaniem jest najmilsze i najukochańsze. Marcowe spotkanie klubu to żywiołowa dyskusja dzieci na temat zdrowia i jego profilaktyki. Po przeczytaniu opowiadania „Maksowi wypada ząb” dzieci rozpoczęły dyskusję na temat plusów i minusów chodzenia do dentysty. Zdania były bardzo podzielone a opinia’ że nie powinno się chodzić do dentysty bo „wizyta boli” szybko uległa zmianie w myśleniu przedszkolaków. Wspólnie doszliśmy do porozumienia twierdząc, że należy chodzić do dentysty bo to właśnie on dba i leczy nasze zęby a kiedy mamy zdrowe zęby czujemy się dobrze i nasz uśmiech jest piękny. Na koniec spotkania dzieci podzielone na 4 grupy namalowały plakaty dotyczące dbania o ząbki. Spotkanie uczestników klubu odbyło się 6 marca tego roku.