Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to  święto wszystkich osób zaangażowanych w szerzenie czytelnictwa, podsumowuje pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Dzień ten służy popularyzacji czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwie oraz stwarza okazję do refleksji nad  potrzebami i osiągnięciami biblioteki bowiem ludzie pracujący
w niej pełnią społecznie ważną rolę związaną z krzewieniem kultury, zwłaszcza kultury słowa.

Z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie pracowników bibliotek publicznych, szkolnych
i biblioteki uczelnianej naszego regionu. Biorący udział w spotkaniu Burmistrz Ignacy Odważny, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Suwała oraz kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Wojciech Sołtys złożyli na ręce dyrektor biblioteki Teresy Zawalnej bukiet kwiatów oraz skierowali życzenia dla wszystkich bibliotekarzy życząc im radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz zdrowia, spełnienia marzeń i pogody ducha, dziękowali za wypełnianie ważnej misji upowszechniania dzieł literackich, popularno – naukowych i takich, które poprawiają nastrój.

Zaznaczyli, że Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest okazją do podkreślenia zaangażowania i wysiłku, jaki bibliotekarze wkładają w zapewnienie możliwości korzystania z dorobku literackiego i kulturowego różnych pokoleń i z różnych stron świata… cyt. „To dzięki Państwu biblioteki oprócz pełnienia swojej tradycyjnej roli wypożyczalni i czytelni książek stają się dogodnym miejscem, nie tylko edukacji i poszukiwania informacji, ale także spędzania czasu wolnego i rozwijania własnych zainteresowań…”.

Święto bibliotekarzy uświetniło spotkanie autorskie oraz wystawa Rolanda Hellmanna „Wędrowiec między światami” i występ grupy teatralno-kabaretowej Retro sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w przedstawieniu „Casting”.