Finał gminnego konkursu plastycznego „BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE NA FERIACH”

20 lutego podsumowano gminny konkurs plastyczny dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat pn. „Bezpieczne przedszkole na feriach”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, w drodze do i z przedszkola, zabawy na placu zabaw i ewakuacji w czasie zagrożenia pożarowego.

Konkurs zorganizował Julian Kozłowski – specjalista ds. BHP, Marta Maciejewska – Dyrektor firmy transportowej oraz Miłosz Brodzikowski – Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Dobra Wróżka”. Konkurs był objętym patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Zielonej Górze oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sulechowianka” w Sulechowie.

W uroczystym podsumowaniu konkursu uczestniczył Łukasz Duch – Dyrektor Ośrodka Sportu i RekreacjiSulechowianka” w Sulechowie oraz Burmistrz Sulechowa – Wojciech Sołtys, który złożył gratulacje zwycięzcom. Organizatorom dziękował za zaangażowanie, długą i owocną współpracę w kształtowaniu idei kultury bezpieczeństwa wśród przedszkolaków.

W konkursie udział wzięło dziesięć przedszkoli z  terenu gminy Sulechów. Po wstępnej weryfikacji w przedszkolach, do ostatecznej oceny przez Komisję konkursową nadesłano 87 prac, z czego wyłoniono 30 prac, które zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom za udział.

Przy wyborze prac Komisja brała pod uwagę m.in.: umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej, samodzielność wykonania pracy (brak pomocy ze strony osób dorosłych), estetykę, warsztat i oryginalność.

Nagrody:

Miejsce I – Wiśniewska Martynka Przedszkole nr 5

Miejsce II – Gorzelany Mikołaj Przedszkole „Dobra Wróżka”

Miejsce III – Deptuła Olivia Przedszkole nr 6

Miejsce IV – Bartkowiak Kornelia SP Buków Oddział Przedszkolny

Miejsce V – Błaszczyk Adam SP Brody Oddział Przedszkolny

Miejsce VI – Pirsch Leon Przedszkole nr 7

Miejsce VII – Soroczyński Marcel SP Kalsk Oddział Przedszkolny

Miejsce VIII – Śliwińska Ania SP nr 3 Oddział Przedszkolny

Miejsce IX – Jeleniewicz Julia SP nr 1 Oddział Przedszkolny

Miejsce X – Worosz Franciszek SP Kije Oddział Przedszkolny

Wyróżnienia:

Wojtkowiak  Ola – Przedszkole nr 5

Olejnik  Amelia – Przedszkole „Dobra Wróżka”

Senyczak  Maja – SP nr 3 Oddział Przedszkolny

Talaga  Julia – SP Kalsk Oddział Przedszkolny

Wolska  Hania – Przedszkole nr 7

Wiśniewska  Oliwia – SP Buków Oddział Przedszkolny

Andres  Aleks – Przedszkole nr 6

Skalska  Amelia – Przedszkole nr 5

Dąbrowska  Nadia – Przedszkole „Dobra Wróżka”

Rosińska  Magda – SP Brody Oddział Przedszkolny

Kasprzak  Szymon – SP Kije Oddział Przedszkolny

Zamiara  Julia – SP Buków Oddział Przedszkolny

Stawiarz  Cezary – Przedszkole nr 7

Kożuch  Jakub – Przedszkole nr 5

Falkiewicz  Antonina – Przedszkole nr 5

Damięcka  Lena – Przedszkole nr 6

Mikołajczak  Lena – Przedszkole nr 6

Szarłata  Wiktoria – Przedszkole nr 6

Matkowska  Antonina – Przedszkole „Dobra Wróżka”

Banach  Weronika – Przedszkole „Dobra Wróżka”

Comments are closed.