Hanna Kowalewska gościem DKK dla dorosłych

29 listopada w Czytelni dla Dorosłych odbyło się spotkanie z Hanną Kowalewską – poetką i prozatorką, autorką dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych.

Pisarka jest autorką wielu poczytnych i popularnych książek m.in. “Tego lata w Zawrociu”, „Letnia akademia uczuć”, „Kapelusz z zielonymi jaszczurkami”,  „Julita i huśtawki” i innych.

Autorka rozpoczęła spotkanie od odczytania fragmentów swojej najnowszej powieści „Okna z widokiem na Weronę”, stanowiącej 7 tom bestsellerowego cyklu „O Zawrociu”, a następnie opowiadała o swoim życiu i twórczości.

W dalszej części spotkania odpowiadała na liczne pytania czytelników dotyczące jej pisarstwa i podpisywała swoje książki. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Pisarka przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.

… „Okna z widokiem na Weronę” to przepiękna opowieść o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów oraz o tym, jak przeszłość nieodwracalnie wpływa na naszą teraźniejszość. W tej powieści ogień płonie nie tylko w kominku, gotowy niszczyć i spopielać. Zawrocie jednak pozostaje niezmiennie azylem, światem jak ze szklanej kuli, w której śnieg wiruje tylko przez chwilę.

 

Może Ci się również spodoba