„KOŚCIOŁY I OŁTARZE W DEKANACIE SULECHOWSKIM”

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa o kościołach i ołtarzach Dekanatu Sulechów opowiedział Ireneusz Gorzellany – prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski”. Ciekawemu wykładowi towarzyszyła prezentacja multimedialna i wystawa fotograficzna. Zgromadzony, bogaty materiał został po raz pierwszy przedstawiony szerszej publiczności.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Fot. B. Szyjka, Irena Smolik i T. Wasilewicz