Mały – Wielki Polak w przedszkolu

26 kwietnia w Przedszkolu Gucio przy ulicy Kamiennej odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów. Tematem spotkania były „Barwy i symbole narodowe”. Zajęcia rozpoczęły krótką pogadanką na temat głównych symboli Polski: biało-czerwonej flagi, godła państwowego oraz hymnu państwowego, czyli Mazurka Dąbrowskiego. Pani Kasia z biblioteki publicznej podkreśliła jak ważne jest szanowanie symboli, jak ważny jest szacunek  do własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej i nawyków patriotycznych od najmłodszych lat. Obowiązkowym elementem spotkania  było głośne czytanie. Nawiązując do tematyki zajęć Pani Kasia przeczytała dzieciom „Katechizm polskiego dziecka”  Władysława Bełzy oraz pokazała piękne ilustracje polskich symboli narodowych, które zawarte były w „Elementarzu małego Polaka” Joanny i Jarosława Szarków.  Ważnym punktem zajęć była rozmowa z małymi słuchaczami na temat patriotyzmu. Wykazały się one ogromną wiedzą na temat polskości i zaangażowaniem w rozmowę. Na zakończenie spotkania starym zwyczajem dzieci zostały obdarowane cukiereczkami.