MOJA KSIĄŻKA NA WAKACJE – rozstrzygnięcie konkursu

Nie wszystkie dzieci na czas wakacji definitywnie rozstają się z książką. Jest  duża liczba takich, które w tym właśnie czasie z przyjemnością oddają się lekturze, zwłaszcza że nie jest to obowiązkowa lektura szkolna lecz pozycja samodzielnie wybrana zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Dlatego pod koniec czerwca oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów ogłosił konkurs literacko – plastyczny pod hasłem „Moja książka na wakacje”. W tym wakacyjnym konkursie mogły wziąć udział dzieci do lat 15 mieszkający w Sulechowie i okolicach. Zadaniem dzieci młodszych (do lat 10) było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej przygodę bohaterów z książki przeczytanej podczas wakacji.  Natomiast dzieci starsze (11 – 15 lat) miały za zadanie napisać treść literacką opisującą swoje wrażenia po przeczytaniu wakacyjnej książki. W kategorii prac plastycznych nagrodzone zostały prace Anny Kmery, Jakuba Pawłowskiego, Alberta Rychłego, Kasi Szyputy, Wojciecha Warchoła oraz Bartosza Wojciechowskiego. W kategorii pracy literackiej nagrodzona została praca Marii Szyputy. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez bibliotekę.