Obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego – wystawa pamiątek po powstańcach wielkopolskich w bibliotece.

Otwarciem wystawy pamiątek po powstańcach wielkopolskich w bibliotece, które odbyło się w czwartek 6 grudnia, uczczono 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Na wystawie można oglądać stare dokumenty, legitymacje, zdjęcia uczestników Powstania Wielkopolskiego i ich rodzin, odznaczenia, medale. Była to jedna z uroczystości, jakie tego dnia odbywały się w naszym mieście, a zostały zorganizowane przez Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Sulechowie.
Uroczystości rozpoczęły się apelem pamięci przy obelisku powstańców wielkopolskich na cmentarzu komunalnym w Sulechowie z udziałem wojskowej asysty honorowej 5.
Lubuskiego Pułku Artylerii. Następnie pod tablicą pamięci Powstania Wielkopolskiego na murach obronnych na placu biskupa Wilhelma Pluty członkowie Koła TPPW złożyli kwiaty i zapalili znicze. Z okazji setnej rocznicy zwycięskiego zrywu wykonano też pamiątkowe, zbiorowe zdjęcie przy dębie posadzonym z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Ważną częścią patriotycznego wydarzenia było spotkanie rodzin powstańczych i mieszkańców miasta w sali widowiskowo-projekcyjnej Sulechowskiego Domu Kultury, podczas, którego dr Grażyna Wyder z Uniwersytetu Zielonogórskiego wygłosiła okolicznościowy wykład na temat udziału kobiet w Powstaniu Wielkopolskim. Imprezę uatrakcyjnili programem artystycznym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Ogłoszono też wyniki konkursu literackiego i plastycznego dla dzieci i młodzieży.
Wystawę pamiątek po powstańcach wielkopolskich można oglądać do 12 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia biblioteki.