Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 01 – 09.06.2019

Po raz osiemnasty Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, odbywającym się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej pomysłodawcą jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W tym roku hasło przewodnie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom to „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów Oddział dla dzieci odpowiedziała na ten apel zapraszając młodych czytelników do biblioteki, proponując im różne formy kontaktu z książką i literaturą, by wspólnie z zaproszonymi gośćmi nieprzerwanie podkreślać magię czytania. W dniach 03 – 07 czerwca br. w Oddziale dla Dzieci czytali dzieciom zaproszeni goście, którymi
byli amatorzy w różnych dziedzinach sportowych. Państwo Szczecińscy, zagorzali fani dwóch kółek opowiadali o swoich podróżach na dwóch kółkach, o tym jak należy się przygotować się do podróżowania na rowerze, pokazali i opowiedzieli o swoich rowerach. Pan Daniel Grupa przybliżył przedszkolakom inną dziedzinę sportową, a mianowicie wspinaczkę po górach tych mniejszych i tych większych. Przestrzegł aby nie ważyć się samemu wybierać w góry bo to niebezpieczna wyprawa, trzeba pamiętać, że wyprawy w góry i wspinanie po nich powinno odbywać się zawsze w grupie dla bezpieczeństwa każdego uczestnika. Pani Ania Gawrońska opowiedziała a nawet pokazała narty, na jakich przeciera górskie szlaki. Przyjemnie było posłuchać Panią Agnieszkę Gąsiewską, która jako znawczyni różnych dyscyplin sportu przybliżyła maluchom te, które najbardziej je interesowały, a Pan Andrzej Kowalski uzupełnił wiadomości na temat rowerków i rowerów. Informacji na temat pływania, korzystania z sulechowskiego basenu udzieliła Pani Paulina Brówka, która pięknie opowiadała o swojej pasji jaką jest pływanie. Zaproszeni goście nie tylko opowiadali o swoich pasjach ale jak nakazuje cel akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odczytali przedszkolakom książeczki, które związane były ze sportem. Nie zabrakło przygód Zuzi, co uczyła się pływać i jeździć na nartach, były czytane przygody Kajtusia, który robił wszystko aby nauczyć się jeździć na rowerku. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to to czytelnicze święto, które obchodzimy przez tydzień  raz w roku, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały  rok. Potrzeba czytania dzieciom jest w naszej bibliotece podkreślana jest przy okazji codziennych spotkań z czytelnikami różnych pokoleń. Wiele imprez kulturalno-oświatowych dla dzieci jest nierozerwalnie związanych z głośnym czytaniem, prezentacją dorobku naszych bajkopisarzy. Akcja Cała Polska czyta dzieciom trwa nieprzerwanie przez cały rok.