Otwarcie wystawy „Dawna kopalnia Babina i jej pozostałości”

15 października odbyło się otwarcie poplenerowej wystawy przygotowanej przez klub fotograficzny FOTOKADR działający przy Sulechowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W otwarciu wystawy „Dawna kopalnia Babina
i jej pozostałości” wziął udział burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oraz wielu miłośników fotografii. Autorzy zdjęć to: Janina Stachurska, Alicja Skrzypczak, Anna Panyło, Elżbieta Bartkiewicz, Bożena Mrugalska, Irena Smolik, Bogusława Szyjka, Jan Mleczko i Stanisław Matuszewski. Podczas spotkania członkowie SUTW przedstawili krótką relację z plenerowego wyjazdu fotograficznego do GEOPARKU ŁUK MUŻAKOWA, który odbył się 22.09.2021 r. Wybrali oni trasę geoturystyczną DAWNA KOPALNIA BABINA, która jest częścią Geoparku. Spacer rozpoczęli w Nowych Czaplach ,a zakończyli w Łęknicy.
W wyniku długotrwałej działalności górniczej (węgiel brunatny, gliny ceramiczne, piasek kwarcowy) na tym terenie powstało pojezierze antropogeniczne z ponad 100 jeziorkami. Dawne kopalniane wyrobiska wypełniła woda, dzięki czemu sztuczne jeziorka mienią się różnymi barwami tęczy. Plener zorganizowano w ramach zadania publicznego KULTURALNY SENIOR, finansowanego z budżetu Gminy Sulechów.
Wystawę można oglądać w bibliotece do 29 października, zapraszamy bo warto!!!