Otwarcie wystawy fotograficznej Park Mużakowski w obiektywie seniora

24 października 2017 r. Klub FOTOKADR z sulechowskiego UTW zorganizował plener fotograficzny w Parku Mużakowskim.
Park ten zajmuje 728 ha powierzchni po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej. Po stronie polskiej znajduje się 522 ha , a po stronie niemieckiej 206 ha. Centralna część z zabudowaniami rezydencjalnymi znajduje się po stronie niemieckiej przy miejscowości Bad Muskau (Mużaków). Polska część parku leży w okolicach Łęknicy w województwie lubuskim. Jest to największy park w stylu angielskim na terenie Polski. Przy nasadzaniu drzew i krzewów wykorzystano naturalne ukształtowanie terenu. Z tego względu jest to pierwszy w Polsce GEOPARK.
W lipcu 2004 r. PARK MUŻAKOWSKI  został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa  UNESCO.
Zdjęcia z pleneru fotograficznego w Parku Mużakowskim zostały zaprezentowane podczas otwarcia wystawy 16 kwietnia br. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 25.04.2018 r. Zapraszamy.

W sobotę 21 kwietnia wystawę zwiedziła grupa członków PTTK „Mużak” z Łęknicy. Zainteresowanie  było tak duże, że poproszono o możliwość  wypożyczenia i zaprezentowania wystawy w Łęknicy.