Projekcja filmu Kresy w sulechowskim Zborze

12 grudnia w sali widowiskowej SDK odbył się bezpłatny pokaz filmu „Kresy”, którego producentem jest „Gazeta Lubuska”. Jak podkreślał prezes zielonogórskiego oddziału Polska Press Grzegorz Widenka film jest z jednej strony wyrazem zainteresowania „GL” losami pochodzących z Kresów Lubuszan, z drugiej elementem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na sali zgromadziło się około dwustu osób. Przed seansem dyrektor sulechowskiej biblioteki Teresa Zawalna serdecznie przywitała gości, podkreślając wagę tego filmu nie tylko dla Lubuszan. Po seansie rozległy się oklaski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także poświęcone Kresom albumy sprzedawane przez pracowników biblioteki.