Promocja tomiku „Modlitwa spod znaku Ryb” Agnieszki Ginko-Humphries

Agnieszka Ginko-Humphries, zielonogórska poetka, pisarka, autorka książek dla dzieci i Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej w Bibliotece Wojewódzkiej zaprasza na promocję swojego tomiku „Modlitwa spod znaku Ryb”.

Promocja online odbędzie się w piątek 15.05.2020 o godz. 10.00 na Facebooku Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze (nagranie). Autorka przez cały dzień odpowiadać będzie na FB na komentarze i pytania odnośnie tomiku (do godz. 20.00.) Promocja odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek #zasmakujwbibliotecenorwida

Tomik można zamówić w Antykwariacie internetowym Biblioteki Wojewódzkiej (tel: 68 45 32 627, www.antykwariat.wimbp.zgora.pl wysyłkowo lub odbiór w Bibliotece lub w wydawnictwie Pro Libris Biblioteki (Wydawnictwo.Prolibris@biblioteka.zgora.pl, tel. 068 45 32 637). Cena: 18zl.

„Najnowszy tomik poetycki Agnieszki Ginko ma okładkę intensywnie niebieską. Jak niebo albo głębia oceanu. Ascetyczne, jednolite tło, nie jest zaskoczeniem, gdy poznamy tytuł – „Modlitwa spod znaku Ryb”.Towarzyszymy w nim Autorce w modlitwach rodzinnych, ciepłych wspomnieniach dzieciństwa i rodzinnych historii oraz tęsknoty za najbliższymi, którzy odeszli. Jest to także zapowiedź głębszych refleksji – poszukiwania prawdy o sobie, sensu życia i przemijania (…) Druga część tomiku zawiera oprócz modlitw – elegie, poetyckim słowem dotykające najtrudniejszych problemów współczesności, pokazanych przez pryzmat osoby wrażliwej, empatycznej, niegodzącej się na zło tego świata. Rozważania Agnieszki Ginko kończą psalmy, które są drogą do prawdy – „prostej jak dłoń dziecka”, wiary, miłości we wszystkich jej odmianach, wdzięczności i pełni życia, głosząc jego pochwałę poprzez zwątpienia, poszukiwania, świadomość kruchości i wewnętrznej siły.„Wtulona w słowo”, pięknie się nim posługując, dotyka duszy czytelnika rozważaniami, z którymi prędzej czy później musi się zmierzyć każdy z nas – poukładać przeszłość, poczuć wdzięczność za teraźniejszość i z odwagą spojrzeć w przyszłość. Poetka mobilizuje, by dostrzegać niezauważalne, wyrażać nieopisane, dopowiadać siebie. Książka, napisana z potrzeby serca i chwili, zawierająca wiele odniesień autobiograficznych, staje się uniwersalną refleksją, która z pewnością zachwyci czytelników”.