Przepowiednie i wróżby andrzejkowe z przymrużeniem oka

Andrzejki obchodzone są w Polsce w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia św. Andrzeja. To wyjątkowy wieczór, gdyż zgodnie z tradycją – święty Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, pracy. Andrzejkowe wróżby to doskonała okazja do rozbudzania zainteresowań dziecka historią kraju poprzez prezentowanie bogactwa wierzeń, zwyczajów i obyczajów ludowych. Oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów aktywnie włączył się w obchody andrzejowego święta. Dzień 29 listopada rozpoczął się porankiem czarów i magii, oczywiście z zastrzeżeniem, że jest to tylko i wyłącznie forma dobrej zabawy. Podczas andrzejkowego spotkania, na które przybyły przedszkolaki z grupy „Biedronka” z Przedszkola nr 6 „Tęczowa Szóstka” dzieci poznały tradycje wróżb andrzejkowych. Nie zabrakło zatem czarodziejskiej beczułeczki, która zastąpiła czarodziejską kulę, rzucania grosikiem do miski z wodą, losowania zawodów przyszłości, cukierkowej wróżby i wróżby „buty”.  Dzieci uczestniczące w andrzejkowym poranku poznały namiastkę kultury swojego kraju i co najważniejsze – świetnie się bawiły.