Rok 2017 rokiem Adama Chmielowskiego Świętego Brata Alberta

6 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ph. „Pomagając innym – stajemy się lepsi”. Przybyłych gości i laureatów powitała dyrektor Biblioteki Teresa Zawalna. Słów kilka o Świętym Bracie Albercie powiedział proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie ks. kanonik Andrzej Szkwarek. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną ”Być dobrym jak chleb” i wystawę „ Życie Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta”. Następnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród, które ufundowali Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów, ks. kanonik Andrzej Szkwarek, Urząd Miejski w Sulechowie. Laureaci otrzymali nagrody z rąk zastępcy Burmistrza Danuty Jurzak, dyrektora Biblioteki Teresy Zawalnej, ks. kanonika Andrzeja Szkwarka, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Kaczmara oraz kierownika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Wojciecha Sołtysa. W kategorii gimnazjów nagrodzeni zostali: I miejsce Kinga Kaczmarek ZS Gimnazjum Nr 3 w Sulechowie, II miejsce Kornelia Galanty Gimnazjum w Pomorsku, III miejsce Sara Studzińska Gimnazjum w Pomorsku , wyróżnienie Julia Stachowska Gimnazjum w Pomorsku, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce Patrycja Grzybowska CKZiU w Sulechowie, II miejsce Wiktoria Bilska LO w Sulechowie, III miejsce Sławomir Bocian CKZiU w Sulechowie oraz wyróżnienia – Eliza Koszelowska LO w Sulechowie, Paulina Fornalczyk CKZiU w Sulechowie, Alicja Kurkiewicz CKZiU w Sulechowie. Wszystkim laureatom gratulujemy talentu i nagród.