Romowie znani i nieznani. Tożsamość, historia i kultura Romów

Kim są Romowie, skąd przybyli, jakie mają zwyczaje, czym się kierują w codziennym życiu – te i wiele innych tematów było omówionych podczas warsztatów romskich 25 listopada w naszej bibliotece. Uczestniczyła w nich młodzież z sulechowskiego Liceum Ogólnokształcącego i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Prelegenci  z Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Romów oraz Ofiar Holokaustu dr Andrzej Sochaj i Andrzej Łuczak przedstawili w formie wykładu i prezentacji multimedialnej wiele ciekawych faktów dotyczących tradycji i kultury oraz historii Romów w Polsce . Następnie był czas na zadawanie pytań przez uczestników warsztatów. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał egzemplarz czasopisma „Romano Atmo”.