Spotkanie autorskie z Rolandem Hellmannem 18 października 2021

Spotkanie autorskie z  Rolandem Hellmannem

18 października 2021 r. o godzinie 11:30 w Centrum Usług Socjalnych w Sulechowie odbędzie się spotkanie autorskie z Rolandem Hellmannem – fotografem, poetą, autorem książek, który wydał ostatnio tomik poezji „Myśli.”

Bohater spotkania autorskiego to Europejczyk z niemieckimi korzeniami. Urodził się na Śląsku, wychował w RFN. Jego główną pasją jest fotografia, ale tym razem zobaczymy nie tylko zdjęcia. Posłuchamy też jego poezji. Pisanie pojawiło się u autora już w dzieciństwie, przez lata pisał tylko dla siebie. Przełom nastąpił w 2018 r., kiedy dowiedział się, że ma raka. Nie wiedział, czy przeżyje operację i podarował wiersze żonie mówiąc, że jeśli umrze, to ona może je wydać. Żona postanowiła nie czekać. Wybór wierszy zatytułowany „Myśli” składa się z 66 utworów. W poniedziałek 18 października dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS w Sulechowie i członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy sulechowskiej bibliotece w polskim przekładzie wiersze będą czytać Anna Baranowska, Aniela Żygadło i  Elżbieta Łazicka z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulechowie. Całość dopełni oczywiście wystawa fotografii, która będzie prezentowana w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów. Zdjęcia są uniwersalne i czytelne dla każdego, bez względu na język, którym się posługujemy. Wystawa jest zatytułowana „Człowiek”, tak jak jeden z wierszy tomiku Gedanken/Myśli.