„Sulechów i nie tylko” – otwarcie wystawy akwareli Janiny Celiny Lis

13 maja w godzinach popołudniowych do biblioteki tłumnie przybyli wielbiciele talentu pani Janiny Celiny Lis, aby obejrzeć przepiękne akwarele wystawiane z okazji urodzin 700 lat Sulechowa.

…”Jestem emerytowanym nauczycielem chemii. Swoją amatorską pasję malarską rozpoczęłam na emeryturze. Szkołą moją był Internet, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz grupa plastyczna „Piwnica Artystyczna”. Malowałam wszystkimi technikami, ale najbardziej zafascynowała mnie akwarela. Jest lekka, zwiewna, transparentna i nieprzewidywalna. Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych…” przedstawiła siebie pani Celina.

Prace prezentujące architekturę naszego miasta, oraz innych miast polskich i europejskich dostarczyły zgromadzonym gościom wielu artystycznych wrażeń. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wystawa autorki i wkrótce będziemy mogli podziwiać kolejne.