Sulechowskie spotkanie z Henrykiem Wojciechowskim.

10 grudnia w ramach sulechowskich spotkań gościliśmy Henryka Wojciechowskiego mieszkańca Sulechowa , który promował książkę „Działalność Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę i wspomnienia jego członków” jako autor jednego z rozdziałów. Książkę napisano w oparciu o materiał źródłowy znajdujący się w zbiorach archiwum stowarzyszenia. Dużą część opracowania zajmują wspomnienia kilkudziesięciu żyjących działaczy przedstawiające opisy własnych doświadczeń związanych z niewolniczo wykonywaną pracą. Dwa spotkania o godzinie 10.00 z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie oraz o godzinie 16.00 z czytelnikami moderowała dyrektor biblioteki Teresa Zawalna. Pan Henryk był jednym z siedemdziesięciu dzieci polskich w wieku od 7 do 14 lat przeznaczonych do zniemczenia w ramach akcji germanizacyjnej, który w Niemczech przebywał do 1945r. Uczestnicy spotkań wysłuchali jego wspomnień z tamtego okresu z dużym zainteresowaniem, zadawali wiele pytań, które wywołały bardzo interesującą dyskusję.