. „Świat wycinanek pani Eriki Schirmer”.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

9 maja w Czytelni dla Dorosłych odbył się wernisaż ph. „Świat wycinanek pani Eriki Schirmer”. Wystawa trafiła do naszej biblioteki dzięki uprzejmości pani Barbary Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyrektor Teresa Zawalna powitała inicjatorki spotkania panią Barbarę Krzeszewską-Zmyślony i panią Marię Wasik emerytowanego dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze , kierownika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Wojciecha Sołtysa, pana Teodora Kwaśnika –wycinanki jego żony Leokadii Kwaśnik były prezentowane w nasze bibliotece oraz przybyłych na spotkanie gości. Pani Barbara opowiedziała o pani Erice i jej wycinankach. Wystawę oglądać można do 31 maja 2016r.