„Szlak Pomników Przyrody Gminy Sulechów”

Z okazji 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych ph.” Krajobraz Dziedzictwa – Dziedzictwo Krajobrazu” 8 września wspólnie z Nadleśnictwem Sulechów zorganizowaliśmy spotkanie „Szlak Pomników Przyrody Gminy Sulechów” poświęcone ochronie przyrody oraz pomnikom przyrody w Gminie Sulechów. Dyrektor biblioteki powitała zaproszonych gości przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulechowie Stanisława Kaczmara oraz Wojciecha Sołtysa – kierownika wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu oraz uczestników wśród nich uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulechowie z opiekunem Sylwią Bączkiewicz. Spotkaniu towarzyszyła wystawa oraz prezentacja multimedialna. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie przyrodniczym przeprowadzonym przez pracowników Nadleśnictwa panią Annę Godlewską-Kiewlicz i pana Dariusza Semkło. Uczestnicy wspaniale odpowiadali na niełatwe pytania na temat pomników przyrody, parków narodowych, różnych zwierząt i roślin. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i książki.