Teatr Edu – Artis z Krakowa w bibliotece

7 grudnia Teatr z Krakowa „Edu – Artis” wystawił w bibliotece dwa spektakle, dla gimnazjum oraz dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej: „Złote myśli Julki” i „Święty Mikołaj w wiosce Smerfów”. Widownię pierwszego przedstawienia stanowili uczniowie II klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3. Przedstawienie ukazało najważniejsze wartości w życiu młodego człowieka: akceptację, tolerancję, przyjaźńi miłość. Aktorzy nawiązali świetny kontakt z młodą widownią, pokazując w ten sposób, że rozumieją ich problemyw skomplikowanej rzeczywistości. Najważniejsze to zawsze być sobą wobec siebie i innych.
„Święty Mikołaj w wiosce Smerfów” to przedstawienie, w którym najmłodsza widownia zobaczyła jak Smerfy przygotowują się na długo oczekiwanego Świętego Mikołaja, który ma zawitać do wioski Smerfów po raz pierwszy. Do wizyty Mikołaja nie chce dopuścić Gargamel. Jednak następuje zaskakujący zwrot sytuacji. Spryt Smerfetki i wiedza Papy Smerfa doprowadzają do spotkania. Mikołaj przybywa z czego nie jest zadowolony Gargamel. W przedstawieniu nie zabrakło scen z humorem, pięknych strojów i dekoracji, a przede wszystkim zadowolenia młodych odbiorców.