Tydzień Bibliotek ph. „Biblioteka Oczywiście !”

w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek odbywają się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście !”. Jak co roku z tej okazji sulechowska książnica przygotowała szereg imprez:
9 maja w Kawiarni „Delicjusz” odbyło się spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych. Życzenia i kwiaty na ręce Teresy Zawalnej dyrektora biblioteki złożył burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny. Program artystyczny uświetnił występ Zespołu Teatralno – Kabaretowego  „Retro” Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sulechowa z fragmentami „Igraszek małżeńskich” Stefanii Grodzieńskiej, oraz krótki występ autorski sulechowianki Elżbiety Kuny-Kwiecińskiej, która opowiedziała o swojej pasji pisania wierszy i zaprezentowała jeden z nich pt. „Polska spódnica”.

10 maja młodzież z sulechowskich szkół ponadgimnazjalnych walczyła o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania 2017” przedstawiając fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Statuetkę mistrza zdobył uczeń sulechowskiego Liceum Ogólnokształcącego Wojciech Grzegorczyn, wicemistrzem został Adam Sarbok uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie.