Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Brodach i Pomorsku

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z przedszkolami z Brodów i Pomorska na którym dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książki pt “Franklin i książka z biblioteki ” oraz wykonały niepowtarzalne zakładki do książek.
Biblioteka Publiczna w Brodach we współpracy z biblioteką szkolną zaprosiła uczniów klasy pierwszej na uroczyste “Pasowanie na czytelnika biblioteki”. To jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze małego użytkownika biblioteki. Podczas tego spotkania panie bibliotekarki przypomniały zasady zachowania i korzystania z biblioteki. Dzieci wysłuchały książki Basia i biblioteka, oraz rozwiązały krzyżówkę. Spotkanie zakończyło się uroczystym ślubowaniem czytelniczym. Panie bibliotekarki pogratulowały pierwszakom i życzyły im wspaniałych przygód w świecie książek oraz obdarowały dzieci dyplomem, zakładkami do książek, znaczkami i cukierkami.
Odbyły się też zajęcia w klasie drugiej. Dzieci przypomniały sobie prawa i zasady korzystania z biblioteki, wysłuchały baśni pt. Szewczyk Dratewka. Po wysłuchaniu baśni wywiązała się dyskusja czy opłaca się być miłym i pomocnym w stosunku do innych osób. Drugoklasiści już w domu wykonają na konkurs zakładkę do książek. Na zakończenie spotkania mali czytelnicy otrzymali zakładki do książek i słodycze.