XIII Krajowa wystawa „Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy„

Z okazji otwarcia kolejnej edycji wystawy „Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy” 19 grudnia spotkali się bibliotekarze z bibliotek publicznych, szkolnych i sulechowskiej biblioteki uczelnianej. Spotkanie moderowali dyrektor Teresa Zawalna i Jan Tyra z Żar. Na prezentowanej wystawie można podziwiać prace w takich dziedzinach jak m.in.: malarstwo, fotografia, grafika komputerowa, literatura, publicystyka, rękodzieło artystyczne. Organizatorem przeglądu jest Biblioteka Publiczna w Żarach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bieniowie. Od początku Przegląd Pasji Twórczych objęty jest patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Celem tego przeglądu jest ukazanie prywatnych zainteresowań środowiska zawodowego bibliotekarzy. Uczestniczą w nim zarówno bibliotekarze czynni zawodowo, jak i będący na emeryturze. Pochodzą z różnych zakątków Polski, z różnych rodzajów bibliotek, są w różnym wieku, ale łączy ich oprócz wykonywanego zawodu zamiłowanie do sztuki.