XIV Mały Konkurs Recytatorski o tytuł Mistrza Interpretacji „W poezji magia ukryta – Joanna Kulmowa”

24 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się XIV Mały Konkurs Recytatorski o tytuł Mistrza Interpretacji dla uczniów klas I – III. Hasłem tegorocznego konkurs recytatorskiego była poezja Marii Kulmowej, nieżyjącej już pisarki wierszy dla dzieci. Swój udział w konkursie zgłosiło 39 uczestników z naszej gminy. Byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach, w Brodach, w Kijach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 i nr 3 w Sulechowie. Jury w skład którego weszły pani Beata Leśniak – dyrektor sulechowskiego licem ogólnokształcącego, pani Anna Baranowska – słuchaczka Uniwersytetu III Wieku oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów pani Teresa Zawalna wytypowało zwycięzców w 3 grupach wiekowych: klasy I, klasy II i klasy III. Tak więc Mistrzem Interpretacji klas I została Blanka Korycka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie, II miejsce zdobyła Olga Folga ze Szkoły Podstawowej nr 1, III miejsce należało do Olafa Karczewskiego ze Szkoły Podstawowej w Brodach. W kategorii klas II Mistrzem Interpretacji został Kacper Górazda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, II miejsce zdobyła Elena Kapica ze Szkoły Podstawowej  w Cigacicach, III miejsce należało do Oliwii Dziurla-Rodak również ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach. W kategorii klas III Mistrzem Interpretacji została Natalia Hetmanowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Cigacicach, II miejsce zajęła Oliwia Bąk ze szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie, III miejsce zdobyła Natalia Stawiarz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Wyróżnieniem specjalnym za swoja interpretację wiersza jury nagrodziło Wojciecha Stajkowskiego – ucznia klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Miłośników żywego słowa zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu  recytatorskiego.