XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 30.05 – 07.06.2020

Biblioteka Narodowa objęła honorowym patronatem tegoroczny XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja trwa od się od 30 maja do 7 czerwca pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Z uwagi na sytuację epidemiczną Tydzień Czytania ma miejsce po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt. Gośćmi Tygodnia Czytania są  w tym roku oprócz znanych pisarzy i artystów także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze, którzy wezmą udział w spotkaniach on-line. Zachęcamy sulechowskie przedszkola do udziału w edycji on-line na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl.

Sulechowska biblioteka również bierze  czynny udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Panie bibliotekarki przeczytały książeczki, zostały nagrane krótkie filmiki z ich czytaniem, które  następnie trafiły do Przedszkola nr 6 „Tęczowa Szóstka” aby je zobaczyły przedszkolaki i odsłuchały nagranych tekstów, w każdy dzień czyta inna Pani bibliotekarka.