“15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodziny”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1993 roku przypadające, na dzień 15 maja, uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się w bibliotece na warsztatach edukacyjno – artystycznych. Już sama nazwa powyższej uroczystości nastroiła wspomnieniowo i rodzinnie dzieci oraz panią prowadzącą zajęcia i dlatego postanowiła ona porozmawiać z uczniami o ich rodzinach, a motywem przewodnim była postać Mamy. Nie było przepytywanek lecz spontaniczne wypowiedzi dzieci, które pięknie mówiły o swoich mamach, a na pytanie bibliotekarki … : Co jest fundamentem zdrowej rodziny? dzieci wspólnym głosem wykrzyczały, ze wzajemna miłość, wspólne spędzanie wolnego czasu, wspólne rozmowy oraz pomaganie sobie i tradycje rodzinne przenoszone z dziada pradziada.  Uwieńczeniem spotkania dzieci w bibliotece był plakat, na którym to uczniowie wykleili obraz prawdziwej rodziny i nadali mu pięknych barw stosując różne techniki plastyczne.