8 – 15 maja XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to święto czytelnicze. Co roku nasza biblioteka stara się przygotować na ten tydzień coś wyjątkowego dla swoich czytelników. Ten rok, pomimo pandemii nie jest inny. XVIII Tydzień Bibliotek odbywający się pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece” zapowiada się następująco:

Amnestia czytelnicza (10 – 31 maja) – wszystkie agendy biblioteki
Biblioteka w maju łaskawszym okiem spojrzy na zapominalskich. Świętując XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zaprasza wszystkich, którzy zaniedbali czytelnicze powinności i nie zwrócili książek w terminie. Już od 10 maja aż do końca miesiąca można będzie, zupełnie bez konsekwencji (nie będą pobierane kary) oddać przetrzymane zbiory biblioteczne.

Dyskusyjny Klub Książki (10 maja, godz.15:30) BPGS Oddział dla Dorosłych
Omawiamy książkę „Córka Nazisty” Maxa Czornyja.

Wystawa (11 maja, godz. 15:30) BPGS Oddział dla Dorosłych
„Karol Wojtyła człowiek, który został papieżem” – otwarcie wystawy zawierającej m. in. medale, znaczki i karty pocztowe z prywatnej kolekcji Ireneusza Gorzelannego.

Uroczyste podsumowanie konkursu literacko – plastycznego dla dzieci
(13 maja, godz. 10:00) BPGS Oddział dla Dzieci
„Z małego miasta jestem co Sulechów się zowie, duma mnie rozpiera, że mieszkam w Sulechowie.
A w tym Sulechowie wiernie na mnie czeka moja biblioteka ”. Wystawa prac plastycznych w oddziale
i holu biblioteki.

Poczytajki w plenerze (14 maja, godz. 10:00) BPGS Oddział dla Dzieci
„Moja biblioteka codziennie zabiera mnie do gwiazd”- czytamy maluchom.

BPGS Filia biblioteczna w Brodach
„Franklin i książka z biblioteki” – zajęcia czytelniczo – plastyczne. Czytamy bajkę i wykonujemy niepowtarzalną zakładkę do książek.

BPGS Filia biblioteczna w Cigacicach
„Opowiedz dalej …” – zajęcia czytelniczo – plastyczne dla klas I, II i III we współpracy z biblioteką szkolną. Czytamy i tworzymy okładki do wybranych książek.

BPGS Filia biblioteczna w Kalsku
„Bajkowe spotkania”- czytamy bajki przedszkolakom.

BPGS Filia biblioteczna w Kijach
„Nasze baśniowe krainy” – zajęcia czytelniczo – plastyczne. Czytamy fragmenty bajek i baśni, wykonujemy artystyczne kolaże opatrzone cytatami z wybranych książek. Wystawa prac plastycznych w holu Szkoły Podstawowej w Kijach.

BPGS Filia biblioteczna w Pomorsku