Ze szkła wyczarowane - wystawa prac witrażowych Marii i Mirosława Lewickich

5 maja 2026 r. na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbyło się otwarcie wystawy witraży Marii i Mirosława Lewickich. Zgromadzonych gości powitała dyrektor biblioteki Teresa Zawalna. Przedstawiła autorów szklanych dzieł - emerytów z artystyczną pasją z Łęknicy, którzy oprócz witrażownictwa zajmują się oprowadzaniem wycieczek po Parku Mużakowskim. Niespodzianką dla wszystkich zebranych był występ utalentowanej Noemi Śliwińskiej, która wykonała piosenkę pt. "Moknie w deszczu diabeł". Następnie państwo Lewiccy podzielili się swoją wiedzą na temat witraży. Opowiedzieli skąd się bierze szkło witrażowe, jak się je wytwarza, barwi a potem łączy w wielokolorową całość złożoną z wykrojonych kawałków. Uczestnicy mieli wiele pytań do twórców, a spora grupa osób wyraziła chęć wzięcia udziału w warsztatach witrażowych. Wystawę można oglądać do 12 czerwca. 

 

ze-szkla-wyczarowane-1
ze-szkla-wyczarowane-8
ze-szkla-wyczarowane-2
ze-szkla-wyczarowane-3
ze-szkla-wyczarowane-4
ze-szkla-wyczarowane-5
ze-szkla-wyczarowane-7
ze-szkla-wyczarowane-6

powered ByGiro.com

ikona osoby na wózku