Autorka “Arabskiej sagi” i “Azjatyckiej sagi” była gościem DKK

24 września b.r. polska pisarka, arabistka, tłumaczka i bizneswoman, Tanya Valko spotkała się  z czytelnikami w naszej bibliotece. Autorka opowiedziała o swoim życiu, podróżach, mieszkaniu w Libii oraz Azji, a także o swoich książkach i inspiracjach do nich. Wydarzenia opisane w powieściach mają swoje podłoże w rzeczywistości. Jest to poniekąd zbiór wspomnień oraz sytuacji nie tylko dotykających Jej samej, ale również przyjaciół i ludzi z Jej otoczenia.

“…Przez te lata historii życia Polaków w Libii nazbierało się tyle, że kiedy w 2005 roku wróciłam do Polski i czytałam, że tutaj jakaś Brytyjka pisze, że wyszła za Araba, tutaj Amerykanka, Niemka, powiedziałam sobie, że ile jest takich Polek – i w Trypolisie, na pustyni, w osadach, czy w samej Libii i ani jedna książka nie została napisana? I w ten sposób powstała właśnie “Arabska żona”, ale historii i pomysłów w mojej głowie było tyle, że jak widzicie powstało już 11 tomów sagi…”

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem T. Valko.

Może Ci się również spodoba