„Chopin w Sulechowie. Historia Konkursów Chopinowskich”

„Chopin w Sulechowie. Historia Konkursów Chopinowskich” to wystawa, którą 25 listopada otworzyła Teresa Zawalna dyrektor biblioteki. O tegorocznym VIII Festiwalu Muzyki F. Chopina w Sulechowie opowiedział Tomasz Furtak , dyrektor Sulechowskiego Domu Kultury. Następnie Marek Maćkowiak prezes Sulechowskiego Towarzystwa Historycznego przedstawił i omówił prezentację multimedialną o pamiętnym wrześniowym dniu w 1828 r. kiedy  Fryderyk Chopin i Feliks Jarocki zatrzymali się w sulechowskim zajeździe pocztowym, przypomniał także początki powojennych tradycji chopinowskich w Sulechowie i osoby wybitnych pianistów biorących nich udział. Sylwetkę Fryderyka Chopina przybliżył Jan Popis muzykolog i znawca muzyki Chopina, który potwierdził historyczny fakt spontanicznego występu pianisty w Sulechowie.