Kolejna FERIONADA za nami

Kto nie chciał się nudzić w domu mógł spędzić ciekawie czas na zajęciach, które odbywały się codziennie w godzinach 10.00 – 12.00. Grupa dzieci i młodzieży które zdążyły się ze sobą zaprzyjaźnić sama spisała kontrakt zajęć feryjnych i zaproponowała formułę zajęć.
Dzieciaki mogły wykazać swoje talenty plastyczne – wykonały prace plastyczne, większość
z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i odpadów. Z butelek po napojach powstały ekologiczne stworki śmieciorki, a z nakrętek od butelek kolorowe bukiety kwiatów, z rolek po papierze toaletowym piórniki na kredki oraz Królowa śniegu. Odbyły się także dwie wycieczki – jedna do parku i nad stawek podczas której dzieci dokarmiały ptaki, druga do Planetarium i Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze z której dzięki wsparciu finansowemu Nadleśnictwa Sulechów dzieci mogły skorzystać bezpłatnie. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych, podczas których dzieci upiekły babeczkę z kubeczka i tosty.
W trakcie zajęć feryjnych dużo rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Spotkanie z policjantem poświęcone było bezpieczeństwu na drodze i w cyberprzestrzeni. Gościliśmy także funkcjonariuszkę Straży Miejskiej, która opowiedziała o tym co należy zrobić aby czuć się bezpiecznie w domu.

Może Ci się również spodoba