Uwaga! Nowe obostrzenia w Bibliotece

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021 roku, w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy, że Biblioteka ogranicza swoją działalność, jednocześnie pozostawiając swoim użytkownikom możliwość korzystania ze zbiorów po uprzednim ich zamówieniu.

W związku z powyższym od poniedziałku 15 marca 2021 r. do odwołania nie będzie wolnego dostępu do księgozbiorów. Bez zmian pozostają dotychczasowe godziny otwarcia biblioteki oraz zasady zwrotu materiałów bibliotecznych do wyznaczonych pojemników. Zwrócone materiały wciąż podlegać będą trzydniowej kwarantannie.

W celu wypożyczenia materiałów bibliotecznych należy:

1) zamówić wybrane publikacje, telefonicznie lub e-mailowo, a następnie:

2) zadzwonić do biblioteki w godzinach jej pracy (od poniedziałku do piątku) w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę do odbioru zamówionych uprzednio publikacji.

Procedury dla użytkowników:

• użytkownik zamawia telefonicznie lub e-mailowo wybrane publikacje,
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia umawia z użytkownikiem termin odbioru
    na konkretną godzinę,
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje je do odbioru,
  • o umówionej godzinie bibliotekarz przygotowane zbiory przekazuje  do odbioru zostawiając je
    na stoliku przy wejściu do biblioteki,
  • zwroty przyjmowane są do wyznaczonego pojemnika umieszczonego w holu biblioteki w godzinach jej otwarcia,
  • bibliotekarz może zwiększyć limit wypożyczanych książek.