“Miejsca upamiętniające Powstanie Wielkopolskie w województwie lubuskim” – konkurs plastyczny

15 grudnia 2021 – Uroczyste wręczenie nagród . Tegoroczna edycja gminnego konkursu plastycznego upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie przebiegła pod hasłem Miejsca upamiętniające  Powstanie Wielkopolskie w województwie lubuskim”. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 przy współudziale Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów. Wziąć w nim udział mogli uczniowie klas V – VIII ze szkół podstawowych z terenu  Gminy Sulechów. Celem konkursu było upamiętnienie bohaterskich walk powstańców na Ziemi Lubuskiej oraz popularyzacja wiedzy o tym wydarzeniu wśród jego uczestników. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że komisja konkursowa w składzie Roman Zawalny, Terasa Zawalna i Renata Mitek po obejrzeniu wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce  Amelia Sowa, kl. VIII SP Brody
II miejsce  Szymon Mikuła kl. VII SP 2 Sulechów
III miejsce Maja Sienkowska, kl. VIII SP Kalsk

Wyróżnienia:
Julia Towściuk,  kl. VI SP Kije
Aleksandra Grabowska,  kl. VIII SP Brody
Wiktoria Marcinkiewicz,  kl. VII SP Brody
Wszystkim autorom dziękujemy bardzo za zaangażowanie i trud włożony w powstanie tak pięknych prac. Zwycięskie prace można zobaczyć na wystawie w bibliotece. Zapraszamy!