Otwarcie wystawy upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie

27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. To dzięki temu zrywowi Wielkopolska została włączona w granice niepodległego państwa polskiego. Na jego cześć od 2021 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Z tej okazji po głównych uroczystościach pod obeliskiem powstańców wielkopolskich odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów otwarcie wystawy poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu oraz prezentacja multimedialna z działań sulechowskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Wystawa przedstawia krótki rys historyczny powstania, sylwetki powstańców wielkopolskich, którzy mieszkali w Sulechowie, a część z nich została pochowana na  tutejszym cmentarzu komunalnym. Prezentuje działalność sulechowskiego Koła TPPW w bieżącym roku, w tym  prace laureatów konkursu plastycznego dla młodzieży „Miejsca upamiętniające Powstanie Wielkopolskie w województwie lubuskim”.

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ DO 10 STYCZNIA. ZAPRASZAMY.