Podsumowanie projektu O finansach…w bibliotece

10 września 2018 r. podsumowano projekt O finansach…w bibliotece, którego koordynatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Przez cały miesiąc maj 2 razy w tygodniu odbywały się spotkania edukacyjne i kurs internetowy dla osób 50+ . Zakres tematyczny spotkań obejmował  m. in.: zarządzanie domowym budżetem, obsługę bankowości elektronicznej, , usługi finansowe związane z oszczędzaniem i kredytami, , ofertę ubezpieczeniową, zakupy przez internet, oraz rolę i funkcję Banku Centralnego. W kursie uczestniczyło 20 osób, a nabyte przez seniorów umiejętności zostały potwierdzone certyfikatem ukończenia kursu e-learingowego. W spotkaniu “Podaj dalej” wzięły udział 3 biblioteki (Bojadła,Kargowa,Trzebiechów), które zachęcaliśmy do udziału w kolejnych edycjach projektu.