Gminny konkurs plastyczny pn. BHP w szkole i sporcie

27 kwietnia w siedzibie biblioteki podsumowano Gminny konkurs plastyczny pn.
„BHP w szkole i sporcie”

Organizator konkursu : Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie oraz
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział Zielona Góra

W konkursie udział wzięło 1381 uczniów z siedmiu szkół podstawowych
i gimnazjalnych z terenu gminy Sulechów. Po wstępnej weryfikacji w szkołach przez opiekunów szkolnych nadesłano 150 prac do ostatecznej oceny przez Jury.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy wśród uczniów z zakresu bezpiecznych
i higienicznych warunków nauki. Zakresem tematycznym konkursu było ukazanie bezpiecznej szkoły:

  1. bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły,
  2. zasady bhp w sali komputerowej,
  3. zasady bhp na sali gimnastycznej i na boisku oraz na basenie kąpielowym,
  4. ewakuacja w razie zagrożenia pożarowego lub zagrożenia budowlanego.

Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę:                                                                                                        umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej,                                                                    sugestywność przedstawienia tematu,                                                                                                        samodzielność wykonania pracy (brak pomocy ze strony osób dorosłych),                                       estetykę, warsztat, oryginalność.

Konkurs oceniany był w  kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas podstawowych I – III
  • uczniowie klas podstawowych IV – VI
  • uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz klasy II i III gimnazjum

Jury w składzie:

Julian Kozłowski    –  Pracownik Służby BHP  Ośrodek  Sportu i Rekreacji
w Sulechowie

Wojciech Sołtys     –  Pracownik Urzędu Miejskiego w Sulechowie

Krzysztof Kozak      –  Pracownik  Okręgowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze                                          Łukasz Duch            –  Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie

wyłoniło laureatów i przyznało nagrody :

Kategoria klasy podstawowe    I – III

Lp. Imię i nazwisko miejsce Nazwa szkoły
1. Nina Wrzosek I  Szkoła Podstawowa Nr 1
w Sulechowie  kl. 1 a
2. Wiktoria Obidzińska II Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sulechowie  kl. 3 e
3. Filip Rażny III Szkoła Podstawowa w Bukowie
kl. 3
4. Weronika Jońska IV Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sulechowie
5. Julia Pijanowska V Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sulechowie  kl. 3 h

 

Prace  wyróżnione

  1. Magdalena Kłosowicz     VI     Szkoła Podstawowa Nr 1  w Sulechowie
  2. Natalia Basiak                   VII    Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Sulechowie kl. 1 d
  3. Emilia Baszczyn               VIII   Szkoła Podstawowa w Bukowie kl. 3
  4. Hubert Macutkiewicz     IX     Szkoła Podstawowa w Bukowie kl. 3
  5. Julia Nawrocka                  X     Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sulechowie kl. 1a  
  6. 5. Amanda Grzymisławska    X    Szkoła Podstawowa w Kijach kl. 1
  7. 5. Marta Sowa                     X    Szkoła Podstawowa w Brodach kl. 3

Kategoria klasy podstawowe   IV – VI

Lp. Imię i nazwisko miejsce Nazwa szkoły
1. Amelia Sowa I Szkoła Podstawowa w Brodach
kl. 4
2. Martyna Patrzykąt II Szkoła Podstawowa Nr 1

w Sulechowie  kl. 4 b

3. Adam Ciesielski III Szkoła Podstawowa Nr 1

w Sulechowie  kl. 4 b

4. Marysia Rogala IV  Szkoła Podstawowa w Cigacicach  kl. 6
5. Oskar Napierała V Szkoła Podstawowa Nr 1
w Sulechowie kl.  4 e

 

Prace  wyróżnione

  1.  Gabriela Trzcińska              VI         Szkoła Podstawowa  w Cigacicach  kl. 4   
  2. Katarzyna Multana             VII        Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Sulechowie   kl. 4 a
  3. Błażej Morawski                  VIII      Szkoła Podstawowa w Kijach    kl. 4
  4. Bartosz Bugała                      IX        Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie  kl. 4 c
  5. Aurelia Sitarz                         X        Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie  kl. 4 b
  6. Amelia Zielińska                   X        Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie  kl. 4 b

Kategoria klasy VII szkół podstawowych i klasy  II – III  gimnazjum

Lp. Imię i nazwisko miejsce Nazwa szkoły
1. Dalia Maciejewska I Szkoła Podstawowa Nr 1
w Sulechowie   kl. 7c
2. Wiktoria Majda II Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sulechowie   kl. 2e
3. Leon Klichowicz III Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sulechowie   kl. 7b
4. Adrian Wróblewski IV Szkoła Podstawowa Nr 2
w Sulechowie   kl. 3e
5. Magdalena Kupińska V Szkoła Podstawowa Nr 3
w Sulechowie   kl. 7a

               

Prace  wyróżnione

  1.  Andrea Alchimowicz             VI         Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sulechowie   kl. 3d
  2. Karolina Góralska                  VII        Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sulechowie   kl. 3a
  3. Wiktoria Szukała                    VIII       Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sulechowie   kl. 2c
  4. Karolina Gołąb                         IX         Szkoła Podstawowa w Brodach   kl. 2

5. Martyna Klekiel                         X          Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sulechowie   kl. 3d

 

Może Ci się również spodoba