Spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą

10 kwietnia 2019 r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki biblioteka gościła Zofię Mąkosę laureatkę Lubuskiego Wawrzyna Literackiego 2017. Autorka promowała drugi tom cyklu „Wendyjska winnica”, który jest kontynuacją “Cierpkich gron”.

„Winne miasto” to książka o straconych złudzeniach na Ziemiach Odzyskanych. Powieść ma dwie główne bohaterki, Matyldę Neumann z “Cierpkich gron” i Zieloną Górę z lat 1945 – 1947. Okaleczona wojną córka głównej bohaterki Matylda, przeżywa zimową ucieczkę z rodzinnej wsi i trafia do Grünbergu (Zielonej Góry). Kobieta próbuje odnaleźć się w nowej, powojennej rzeczywistości.
W książce ukazany jest dramat człowieka w czasach wojny i konfliktów, gdzie nie wiadomo  kto jest wrogiem, a kto przyjacielem, komu zaufać, a komu nie.  Atutem powieści są fragmenty poświęcone winiarskim tradycjom i uprawie winnic Zielonej Góry.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali autorki, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o historii „Obcych w naszych domach” i okolicznościach w jakich powstała książka.
W trakcie spotkania uczestnicy zadawali wiele pytań, oraz mieli możliwość zakupienia książki
z dedykacją i autografem Pani Zofii.

Może Ci się również spodoba