Spotkanie poświęcone winnicom gminy Sulechów w ramach 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

Tematem przewodnim Europejskich Dni Dziedzictwa w tym roku były „Smaki dziedzictwa”. Smaki bliskie lubuskiemu to smaki winnych gron z lubuskich winnic oraz produkty regionalne. Z tej okazji 17 września w sulechowskiej bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone winnicom gminy Sulechów. Klub „FOTOKADR” sulechowskiego UTW przygotował wystawę fotograficzną „W dobrym gronie… poznaj sulechowskie winnice”.
O powstaniu wystawy opowiedział Stanisław Matuszewski – kurator wystawy i opiekun klubu „FOTOKADR” sulechowskiego UTW, oraz Bogusława Szyjka – lider klubu „FOTOKADR.” Otwarciu wystawy towarzyszyła promocja „Przewodnika po winnicach Gminy Sulechów”, który wydała gmina we współpracy z winiarzami. Przewodnik zaprezentowała Marzena Arendt-Wilczyńska – kierownik Wydziału Współpracy i Promocji Gminy. Wydawnictwo to  z pewnością pomoże wielu enoturystom w poszukiwaniach win regionalnych, a warte podkreślenia jest to, że na terenie gminy zlokalizowanych jest aż 7 zarejestrowanych winnic. O tradycjach winiarskich opowiedział Tytus Fokszan, który wraz z małżonką Marzeną jest właścicielem Winnicy Pod Winną Górą. W tym roku zostali oni uhonorowani złotym medalem Grand Prix za wino Melone „Słodka Bryza” 2020. Mamy nadzieję że piątkowe spotkanie przyczyni się do promocji lokalnego dziedzictwa, wystawa którą można oglądać do 8 października dostarczy wielu wrażeń estetycznych, a koneserów winnych smaków zapraszamy do odwiedzania sulechowskich winnic.