Szable z polskiej przeszłości – spotkanie z dr. Włodzimierzem Kwaśniewiczem

7 września 2018 r. w ramach 26 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa gościliśmy  Włodzimierza Kwaśniewicza doktora nauk humanistycznych, historyka, znawcę broni, muzealnika, twórcę i wieloletniego dyrektora Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, oraz autora wielu publikacji o broni i uzbrojeniu.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania różnych typów i wzorów szabli zarówno polskich jak i obcych, które znajdowały się w polskich rękach w określonych warunkach historycznych, militarnych i kulturowych. Zostały także omówione wydawnictwa W. Kwaśniewicza opowiadające o dawnej broni i uzbrojeniu obronnym, z których większość została opublikowana przez  Bellonę.

Wykład o szablach z polskiej przeszłości spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, którzy już po jego zakończeniu długo jeszcze dyskutowali z prelegentem.