Teatr z Krakowa Edu-Artis w bibliotece

05 czerwca Oddział dla Dzieci odwiedzili aktorzy teatru EDU-ARTIS z Krakowa. Uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 mieli okazję obejrzeć pięknie zinterpretowany spektakl edukacyjny propagujący czytanie książek pt. ”Tajemnica starej szafy”. Głównym przesłaniem spektaklu było zachęcenie dzieci do czytania. Jeśli będziemy chętnie sięgać po książki to wszystkie postaci będą zawsze na swoim miejscu.  Aktorzy wcielili się w postać Rumcajsa i Hanki, którzy znajdują w lesie Starą Szafę. Skrywa ona pewną tajemnicę i po jej otwarciu dzieją się zaskakujące sytuacje dla mieszkańców Rzacholeckiego Lasu. Sowa Klara zdradza tajemnicę szafy sprzed stu lat, kiedy to zła Czarownica uwięziła w niej postaci z bajek. Druga odsłona Teatru Edu-Artis to spektakl przeznaczony  dla przedszkolaków pt. „Co w trawie piszczy”. Maja, Gucio i Filip – zafascynowani podsłuchanymi na leśnej polanie bajkami, postanawiają założyć bibliotekę dla owadów mieszkających na łące. Niestety ich plany próbuje pokrzyżować Pajęczyca Tekla. Ten mini spektakl promujący czytelnictwo, którego bohaterami były postaci ze znanej wszystkim bajki o Pszczółce Mai, bardzo się podobał zarówno tym najmłodszym jak i trochę starszym widzom W przedstawieniach nie zabrakło śmiesznych scen, pięknych strojów, dekoracji a przede wszystkim zadowolenia młodych widzów.