Tydzień Bibliotek 2019

Tegoroczny XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem # biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy.

Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami.

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 w bibliotece odbyło się wiele spotkań i tak :

9 maja spotkali się bibliotekarze bibliotek publicznych, szkolnych i biblioteki uczelnianej UZ, którzy odebrali życzenia z okazji swojego święta od włodarzy miasta – burmistrza Sulechowa Wojciecha Sołtysa i zastępcy burmistrza Marcina Górznego, oraz kierownika Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu Krystyny Knyspel.

Uroczystość Dnia Bibliotekarza i Bibliotek uświetnił program artystyczny zaprezentowany przez młodzież ze Stowarzyszenie na Rzecz Kultury, Sztuki i Edukacji “Stella Polaris” pod kierunkiem pani Małgorzaty Stachowiak- Schreyner.

10 maja zaprezentowano „Historię mojej rodziny na ziemi sulechowskiej”pokonkursową wystawę prac w formie albumu, kroniki, kolażu, relacji, pamiętników, zbioru zdjęć, wycinków prasowych wpisującą się w obchody urodzin 700 lat Sulechowa.

13 maja odbyło się otwarcie wystawy akwareli Janiny Celiny Lis „Sulechów i nie tylko”  z okazji 700 lat Sulechowa.

14 maja gościliśmy na spotkaniu autorskim pisarkę Annę Karpińską, która spotkała się z czytelnikami i klubowiczami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, oraz Arkadiusza Niemirskiego autora książek dla młodzieży.

15 maja młodzież i dorośli spotkali się z Marianem Łysakowskim podróżnikiem, pilotem wycieczek
i niezwykłym kolekcjonerem dzwonków,autorem książki „Podróże i przygody pilota wycieczek w XX
i XXI wieku”.

Może Ci się również spodoba