Wernisaż malarstwa Arkadiusza Cypriana

3 października w ramach “Spotkania z pasjami” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Arkadiusza Cypriana. Zgromadzeni na wernisażu goście mogli podziwiać ponad 25 obrazów malowanych farbami olejnymi na płótnie, a także osobiście porozmawiać z autorem. Arkadiusz Cyprian swoje dzieła maluje ustami. Do oglądania wystawy zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki do 31 października.

Poniżej relacja fotograficzna ze spotkania.

Arkadiusz Cyprian

Urodzony 23.04.1975 r. w Kościanie. W 2013 roku został Stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu.

Latem 1992 r. w sierpniu podczas niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup, skończyło się to trwałym kalectwem, które związane jest z porażeniem nie tylko kończyn dolnych ale i kończyn górnych. Ta jedna chwila całkowicie zmieniła jego życie.

“W latach 1995 – 2001 byłem uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie odkryłem nie tylko pasję malarską, ale co najważniejsze to talent malarski przede wszystkim w malowaniu pejzaży otaczającej mnie przyrody i elementów martwej natury. Miałem okazję uczestniczyć w plenerach malarskich „Repty”w Tarnowskich Górach, a także w „Biennale” dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Krakowie, gdzie mogłem w pełni oddać się swojej malarskiej pasji. Malarstwo daje mi wiele radości, ale i możliwości zaprezentowania swoich prac na wystawach”.

Od 2006 roku zaczął malować trzymając pędzel w ustach. W maju 2012 r. został zaproszony przez Wydawnictwo AMUN na plener malarski do Karpacza. Tam poznał grupę artystów malujących ustami i nogami. Malarstwo stało się jego sposobem na życie.

 

 

 

 

Może Ci się również spodoba